Ośrodek Spraw Azjatyckich UŁ przygotował archiwum tekstów z poczytnego niegdyś portalu NaTematChin. Inicjatywa ta prowadzona była przez Wojciecha Jakóbca, Tomasza Sajewicza i Dominika Mierzejewskiego w latach 2013-2014. Publikowane materiały obejmowały zagadnienie problematyki chińskiej z zakresu polityki, gospodarki, kultury i społeczeństwa. Autorzy w profesjonalny sposób dawali wiedzę o zmianach zachodzących w Państwie Środka. Warto powiedzieć, że Autorzy to nie tylko grono polskich ekspertów, ale również ekspertów z zagranicznych instytucji badawczych. Zapraszamy do przeglądania materiałów archiwalnych na naszych stronach.

Eksperci polscy: Magdalena Czechońska, Konrad Godlewski, Arkadiusz Gut, Katarzyna Harrold, Wojciech Jakóbiec, Łukasz Jasina, Joanna Krenz, Sławomir Majman, Dominik Mierzejewski, Tomasz Sajewicz, Henryk Szadziewski, Sylwia Witkowska.

Eksperci zagraniczni: Yukon Huang, Lieve Joris, Kim Heung-kyu, David Murphy & James Kynge, Jonas Perello-Plesner, Hugh White & Zhu Feng.

Zbiór wywiadów: Wywiady