Po lewej stronie sylwetka studenta trzymającego cztery ksiązki w jednej ręce z plecakiem na plecach w dżinsowej kurce i białej koszulce, na środku czerwony napis "doktorat" w białej ramce na czerwonym tle, po prawej stronie wycinek globusa przedstawiającego region Azji Wschodniej, a w prawym górnym rogu biała strzałka wskazująca prawy górny róg

Doktorat w Katedrze i z Ośrodkiem!

Wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na tematy azjatyckie zapraszamy do Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego w ramach której realizowane są doktoraty dotyczące Azji Wschodniej. W ramach prowadzonych seminariów możecie Państwo realizować projekty doktorskiej w dyscyplinie nauki o polityce i administracji wraz z opiekunami naukowymi:

Prof. dr hab. Małgorzata Pietrasiak, integracja i zagadnienia regionalizacji w Azji Wschodniej i Azji Południowo-wschodniej, polityka zagraniczna i wewnętrzna Wietnamu, Laosu i Kambodży, relacje rosyjsko-chińskie. Kontakt: malgorzata.pietrasiak@uni.lodz.pl.

Dr hab. Dominik Mierzejewski, prof. UŁ, polityka zagraniczna i wewnętrzna Chińskiej Republiki Ludowej, rola chińskich prowincji w procesie decyzyjnym, Chiny wobec państw rozwijających się. Kontakt: dominik.mierzejewski@uni.lodz.pl.

Dr hab. Karol Żakowski, prof. UŁ, polityka zagraniczna i wewnętrzna Japonii, proces decyzyjny, japońska kultura polityczna. Kontakt: karol.zakowski@uni.lodz.pl.

Dr hab. Grzegorz Bywalec, prof. UŁ, polityka zagraniczna i wewnętrzna Indii, rozwój gospodarczy Indii, decentralizacja polityczna i finansowa w krajach rozwijających się. Kontakt: grzegorz.bywalec@uni.lodz.pl.

Dr hab. Tomasz Kamiński, prof. UŁ, dyplomacja miast i paradyplomacja w stosunkach międzynarodowych, relacje zagraniczne Unii Europejskiej, w tym w szczególności relacje z państwami azjatyckimi. Kontakt: tomasz.kaminski@uni.lodz.pl.

W trakcie studiów doktoranckich będziecie Państw pracować w jednym z najlepszych zespołów zajmujących się problematyką azjatycką w Polsce i Europie Środkowej. Ponadto oferujemy udział w grantach badawczych, pomoc w przygotowaniu wniosków grantowych, wyjazdy w ramach konsorcjum East Asia Net oraz praktyki w Ośrodku Spraw Azjatyckich Uniwersytetu Łódzkiego.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV i krótkiego streszczenia zainteresowań naukowych na adresy mailowe opiekunów naukowych oraz zapoznania się z informacjami na stronie Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych. ZAPRASZAMY!